Search

עקבו אחרינו

ראשון – חמישי 9:00 – 18:00

אודות ד"ר איל עטיאס

ד"ר איל עטיאס, יליד 1961, בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, מחזור י"א.
מומחה בכירורגיה לאחר התמחויות בניתוחי לב וחזה וכירורגיה כללית. התמחה בבתי החולים: "שערי צדק", בירושלים וב"מאיר", כפר סבא.

בין השנים 2000-2004 – ניהל את מחלקת הטראומה בבי"ח מאיר, כפר-סבא.

בשנת 2004 – הקים את המרכז לטיפול בפצע קשה ריפוי וברגל סוכרתית הראשונה בישראל, במרכז הרפואי מעייני הישועה בבני ברק, אותו ניהל עד 2006.

במהלך שנותיו כרופא מומחה, טיפל ד"ר איל עטיאס בחולים מורכבים, ובכללם חולי סוכרת במצבים קשים עד מאוד. לעתים מטופלים אלו לא מקבלים מענה רפואי מניעתי ושיקומי, אלא מובלים לקטיעות גפיים, המסכנות את בריאותם ואף את חייהם. 

מתוך הרצון למתן טיפול הולם ושיפור מצבם של חולים מעין אלו, הקים ד"ר עטיאס בשנת 2004 את רשת מרפאות האוזון, אותן הוא מנהל עד היום. במרפאותיו, מביא ד"ר עטיאס פתרונות שונים, ובעיקרם שימוש בטכנולוגיית  "Oxypro", התורמת בין היתר, לשיקום ולריפוי מטופליו באמצעות שיפור אספקת החמצן לגופם.

אודות טכנולוגיית הOxypro – וסגולות השימוש בגז האוזון, ראו המאמרים להלן, אשר פורסמו בכתבי העת מהחשובים ביותר של עולם הרפואה, ע"י ד"ר איל עטיאס וקולגות בכירות נוספות.

דבריו של ד"ר איל עטיאס:

העיקרון המנחה אותנו בבואנו לטפל בחולים הוא להיות תמיד חיוביים. להתחיל בחיוך, במאור פנים, בתקווה ובאמונה שניתן תמיד לעזור. יש בכוחו של המטופל להתמודד ולשפר את מצבו ואנו נעמוד איתן לימינו להדריך, לייעץ, ללוות ולטפל. זה נכון בבריאים הרוצים לשפר את איכות חייהם (Rejuvenation / Anti-aging)  ובטח בחולים מורכבים, המתמודדים עם מחלות קשות.

מטופלים רבים הפונים למרפאתינו סובלים ממחלות כלי דם. רובם סוכרתיים, המתמודדים עם אירועים מוחיים, אירועי לב, אי ספיקת לב, אי ספיקת כליות ומחלות כלי דם פריפריאליות הנראות בדמות פצעים ברגלים. קבוצה נוספת ממטופלי מרפאותינו, מתמודדת עם מחלות ממאירות מפושטות, מחלות דלקתיות בפרקים ובדרכי העיכול, כאב טראומה ואורטופדיה – כל אלה מצבים מורכבים שונים, אך יש בניהם הרבה מהמשותף.

ניקח כדוגמא מטופלים המתמודדים עם מחלה ממארת מפושטת. אלו אשר לא הגיבו היטב לטיפולים בכימותרפיה, בניתוחים, הקרנות או שיטות חדשניות אחרות, מוכלים תחת הכותרת – 'חולים סופניים'. תחת כותרת זו הם מקבלים טיפול תומך העושה שימוש רב בנרקוטיקה ובמשכי כאבים ללא הגבלה, וזאת על מנת להפחית את סבלו של המטופל עד לנשימתו האחרונה. אני לעומתם, רואה את הדברים אחרת.

אני טוען שגם להתמודדות עם מחלה קשה וסופנית, ראוי וצריך שנתייחס כאל תהליך שיקומי. כלומר, אנו מגדירים ומחדירים לעצמנו, למטופל ולמשפחתו תכנית טיפולית שיקומית המסייעת בהבאה לאיכות חיים מקסימלית למטופל. בעצם ההגדרה מחדש ואי הויתור, גם בשלב כל כך קשה של המחלה – אתה יכול להשיג שיפור ניכר.

אותו מטופל מתמודד עם קשיים רבים: מכאוב, חולשה, מוגבלות בתנועה ועוד. אם הוא מצליח להישאר ערני למרות ההתמודדות הזו, הוא יכול להילחם במחלה. במקום להיכנס לתוך המסלול של ההגדרה "חולה סופני", אתה מגדיר בכל יום ויום איזה שיפור אתה רוצה להשיג מהנקודה שבה המטופל נמצא: להחזיר אותו לעיניים פקוחות, לחיוך, לאכילה, לנהיגה, ולכל הפעולות היום יומיות – שבשביל אדם בריא זה טריוויאלי – אבל בשביל המטופל שלנו ומשפחתו זהו הישג עצום. גישה זו, החותרת לאתר בכל זמן נתון היכן ניתן לשפר את מצבו של המטופל, היא גישה אקטיבית וחיובית, המסוגלת להוביל בהתמדה לתוצאות בלתי רגילות ולשיפור איכות החיים של המטופל בכל סוג של התמודדות.❝

מאמרים

במאמר שפרסמנו בכתב העת Pain Clinic בשנת 2002 – הראנו שטיפול באוזון יעיל ביותר לטיפול בכאב. המטופלים דיווחו על הקלה משמעותית בכאב, יכלו להיגמל מתרופות רבות לכאב ואף נגמלו משימוש קבוע במורפין.

זאת ועוד, במאמר שפורסם בכתב העת JACC בשנת 2004, ב- 75 חולים עם אי ספיקת לב, מחציתם טופלו באוזון, נצפתה ירידה משמעותית בתמותה ובסימני אי ספיקת לב, לעומת אלו שלא טופלו באוזון.

כמו כן, במאמר שפרסמנו בכתב העת Journal of Cardiac Surgery בשנת 2007 – הראנו שטיפול באוזון מונע נזקי איסכמיה וריפרפוזיה בלב, במודל של לב חולדה מבודד.

Publications

Ofer Merin M.D., Eyal Attias M.D.,. Ozone Administration Reduces Reperfusion Injury in an Isolated Rat Heart Model. Journal of Cardiac Surgery 22 (4) , 339–342(2007).

Tal A, Attias E, Zmora E. Effects of body position on oxygen saturation in newborn infants in car seats. (Abstract) Ped. Res, 27 (sup): 319 (1898), 1990.

Attias E, Lev-Ran O, Ben-harush A: Selected Chapters in Medicine. Published by the Community Culture and Education Society LTD, Community Chair and Ben-Gurion University, 1991.

Margalit M, Attias E, Attias D et al. : Effect of ozone on neutrophil function in vitro. Clin Lab Haematol. 2001 Aug; 23 (4): 243-7.

Zimran A, Wasser G. Attias E. et al. Autohemotherapy with ozone for patients with Gaucher disease and severe skeletal involvement. Pain Clinic 2002; 13: 223-226.

MD. Thesis: Attias E: Effects of body position on oxygen saturation in newborn infants in car seats. Tutored by Asher Tal MD.

Call Now Button